Sapanca Seyahatlerinin Yeni Rotası Luxon Hotel

Image

Sapanca Seyahatlerinin Yeni Rotası Luxon Hotel

Pandemi ile birlikte yakın rotaların ön plana çıkması,Sapanca'ya olan talebi adeta katladı.4 mevsim turist ve gezginlerin akınına uğrayan sapanca hem günübirlik hem de uzun dönem misafirler için unutulmaz doğal güzelliklere sahip.
Sakarya'nın en yeni ve en konforlu oteli Luxon Hotel, Sapanca da günlerini geçiren misafirlere Serdivan merkezde konaklama imkanı sunarak,Günü sapanca'da geçiren misafirlerin geceyi şehrin en yoğun ve hareketli ilçesi Serdivan'da geçirme fırsatı sunuyor.
Bir çok yaşam ve alışveriş merkezini bünyesinde barındıran Serdivan'da turistler hem alışveriş yapıp,Hem de şehrin en önemli restoranlarında yöresel ve dünya lezzetlerinin tadına bakıyor.

Dünyada ki ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı.


Konaklama, yeme-içme tesisleri, tur ve transfer araçları, kongre ve sanat tesisleri, temalı parklar ve deniz turizmini ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetleyerek, Güvenli Turizm Sertifikasını vermeye yetkili olan akreditasyon firmaları hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yaparak bunlara ilişkin raporlar düzenleyecek ve başvuruda bulunan tesislere düzenli olarak denetçi gönderip kriterlere uygun hizmet verilip verilmediğini denetleyecek.


Belgeyi alan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacak. Güvenli Turizm Sertifika logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecek. Bu sayede tüm süreç şeffaflık kazanmış olacak.

Sapanca’ya Nasıl Gidilir?

Sapanca’ya kendi aracınızla, otobüsle ya da demiryolu kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Bölge, büyükşehirleri birbirine bağlayan otoyollar üzerinde bulunuyor. Bu nedenle Sapanca’ya ulaşım son derece rahat ve konforlu. Aynı zamanda Sapanca ve çevre bölgelerdeki rotalar için, şehir içinde düzenli olarak özel halk otobüsleri hizmet vermekte.

Sign In