Banner Görsel
Image

Davlumbaz Yaylası

Sapanca Gölü kıyısında yer almaktadır. Yürüyüş, dinlenme, mangal ve gezi alanları mevcuttur.

Nasıl Gidilir ?

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine uzaklığı 11 kilometredir.


Image

Davlumbaz Yaylası

Davlumbaz Yaylası, Sülüklü Göl'ün batısında yer alır. Doğasıyla Sülüklü Göl'ü aratmayan yayla Sakarya'nın en güzel yerlerinden biridir. Yöre halkı tarafından Davlumbaz olarak isimlendirilen bu eşsiz güzellikteki yayla, Sakarya’nın görülmesi gereken alanlardan biridir.

Nasıl Gidilir ?

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Haydarlar’a 10 dakika, Dokurcun’a 30 dakikalık mesafede olan yaylaya Dokurcun’dan güney istikametinde gidilerek Haydarlar Köyü üzerinden de ulaşılabilir. Şehir Merkezine uzaklığı 70 kilometredir.


Image

Doğançay Şelalesi

Doğançay Şelalesi, deniz seviyesinden 600 metre yüksekliktedir. Şelaleye giden yol, yürüyüş-trekking parkuru olarak da kullanılmaktadır. Sakarya’da görülebilecek yerler listesinde ilk sıralardadır. Bozulmamış doğasıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.

Nasıl Gidilir ?

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Doğançay Şelalesi şehir merkezine 25 kilometre mesafede 600 metre yüksekliktedir. Ulaşımın tamamen asfalt olup, son 2 kilometresi toprak yoldur.


Image

Hendek Bayraktepe

Bayraktepe önemli gün ve geceler için bir kutlama alanı, hem de mesire yeridir. İçerisinde tarihi eserlerin sergilendiği bir müze vardır. Ayrıca Hendek Şehitliği'de bu alandadır.

Nasıl Gidilir ?

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine uzaklığı 40 kilometredir.


Image

İl Ormanı

27,14 hektar alana sahip günübirlik piknik sahasıdır.

Nasıl Gidilir ?

Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine uzaklığı 12 kilometredir


Sign In